Aktuality

Skupina MOL dnes úspěšně dokončila převzetí obchodních aktivit společnosti LUKOIL Czech Republic s.r.o. v České republice

3. 12. 2014 - Skupina MOL dnes úspěšně dokončila převzetí obchodních aktivit společnosti LUKOIL Czech Republic s.r.o. v České republice, včetně 44 čerpacích stanic Lukoil. Tímto krokem výrazně posílí svoji pozici na trhu a podpoří svůj záměr stát se lídrem v oblasti prodeje pohonných hmot a dalších produktů a služeb na čerpacích stanicích v České republice. Skupina MOL v současnosti provozuje v České republice celkem 192 čerpacích stanic prostřednictvím značek Slovnaft, Pap Oil a Lukoil, které plánuje v roce 2015 sjednotit pod dvě silné značky.

Skupina MOL dále posiluje svou maloobchodní pozici v České republice

11. 8. 2014 - 4. srpna 2014 Skupina MOL oznámila, že se společností LUKOIL uzavřela smlouvu o koupi maloobchodní sítě LUKOIL v České republice. Tento krok výrazně posílí pozici Skupiny MOL v České republice a přispěje k naplňování strategie Downstreamu, kterou je zvyšování maloobchodní přítomnosti v dodavatelském okruhu svých hlavních rafinérií. "Tato akvizice je důležitý krok při dalším posilování naší přítomnosti na českém trhu a naplňování strategického cíle, kterým je pozice předního hráče v regionu střední a východní Evropy. Zavázali jsme se neustále zlepšovat nabídku pro naše zákazníky a poskytovat jim na čerpacích stanicích nejlepší produkty a služby," uvedl Lars Höglund, viceprezident Skupiny MOL pro maloobchod.